https://www.high-endrolex.com/41 Medicis Jobboard | Annonce - Psychiatre - PSIHIATRU FRANTA, responsabil de unitatea de admitere pacienti - 30 km de Annecy si Geneva - France

MEDICIS CONSULT

FR 54, rue Lhomond
75005 - PARIS, France

Informations complémentaires

Medicis Consult est un cabinet de conseil en recrutement spécialisé dans le domaine médical en Europe.

Dernières références :

Centres

Consulter la fiche
MEDICIS CONSULT Contact

PSIHIATRU FRANTA, responsabil de unitatea de admitere pacienti

30 km de Annecy si Geneva / France 01/10/2019

Eléments principaux

  • Spécialité - Psychiatre
  • Ville - 30 km de Annecy si Geneva
  • Pays - France
  • Type de statut proposé - Clinicien hospitalier
  • Type de contrat proposé - CDI
  • Expérience - Junior (- de 5 ans d’expérience)
  • Durée du contrat - Permanent
  • Rémunération - 9000 EURO NET IMPOSABLE

Descriptif

// Cliquez sur le bouton ci-contre pour traduire cette annonce dans la langue désirée
Psihiatru responsabil de o unitate de admitere pacienti
Post cu norma intreaga in spital public

Prezentarea serviciului:
- Pacienti veniti de buna voie sau sub constrangere, avand nevoie de spitalizare de specialitate.
- Unitate de admitere, constituita din 25 paturi
- O camera de izolare
- Bazin de populatie deservit de cca 137 000 locuitori.

1 Activitate clinica:
-stabilire diagnostic
-in colaborare cu echipa, stabilirea unui plan de tratament

2 Activitate de legatura :
- Orientarea pacientilor - dupa caz - catre o alta unitate din spital sau catre alt serviciu, ambulatoriu sau cabinet de psihiatrie liberal
- Liant intre pacient, familie si echipa medicala
- Colaborare cu familia si cu personalul medical in conformitate cu planul de tratament stabilit, in vederea eliminarii spitalizarii sub constrangere

3 Managerierea unităţii de primire a bolnavilor
- Proiect de serviciu, asigurarea permanentei activitatii medicale in colaborare cu responsabilul de sector sau seful de pol/ serviciu

Responsabilitati legate de serviciul spitalicesc public :
- Intruniri cu alti responsabili de specialitate
- Participare la proiectul medical teritorial
- Garzi de tip on call (pe baza de apel)

Competente si calitati cerute
- Persoana care stie sa asculte si sa dialogheze
- Interes pentru activitate in spital
- Interes si abilitati de mediere
- Manager de echipa
- Responsabilitate, reactivitate
- Nivel bun de cunostinte de limba franceza

Statut de ‘clinicien hospitalier’ – statut rar in spitalele din Franta, cu salariu superior, subventionat de stat
REMUNERATIE – in functie de experienta, aproximativ, 9000 de euro net impozabil. Oferta salariala va fi obtinuta in urma trimiterii CV-ului.

Organizarea timpului de lucru si beneficii
- Program de luni pana vineri
- Prezenta obligatorie in unitate o sambata dimineata o data la 3 sau 4 luni.
- Contract de de 3 ani reinnoibil o singura data pentru inca 3 ani (6 ani in total)
- Norma intreaga
- Spital situat in zona turistica, proximitate cu piste de sky la 25 km de ANNECY si Geneva
- Scoli, colegiu, liceu prezente in oras, gara SNCF
- Se pune la dispozitie pentru primele luni un apart in chirie la pret moderat
- Spitalul are o sala de sport pentru angajati